Hosting Ücretsiz SSL Kurulumu
Anasayfa Yazılar HOSTİNG Hosting Ücretsiz SSL Kurulumu

Clouduck, hosting hizmetlerinin tamamında ssl kurulumu ve ücretsiz SSL sertifikasını sağlamaktadır. Peki gelgelelim bu ücretsiz SSL sertifikasından nasıl yararlanabiliriz ? Nasıl ücretsiz SSL sertifikası kurulumu gerçekleştirebiliriz ?

Öncelikle Clouduck üzerinden herhangi bir hosting hizmetini satın almış olmanız gerekmektedir. Henüz bir hizmetiniz bulunmuyor ise “hosting satın al” kelimesine tıklayarak hosting satın alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kontrol panelimize giriş sağlıyoruz. Sonrasında “SSL Sertifika yönetimi” sayfasına tıklayarak giriş sağlıyoruz.

Karşımıza çıkan sayfa üzerinde aşağıda yer alan ekran görüntüsünü baz olarak SSL sertifikası kurulumunu sağlayabiliriz. Ekran görüntüsünde önce kurulum işlemi gerçekleştirip kaydet butonuna basınız. Kurulum tamamlanmasının ardından ikinci işlem olan https yönlendirmesini gerçekleştiriniz.

Tüm hosting hizmetlerinde .htaccess veyahut özel eklentiler ile https yönlendirmesi sağlamanıza gerek bulunmuyor. Clouduck olarak hosting sunucularımızda panel içerisine entegre olarak bulunan https yönlendir butonu ile kolay bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Böylelikle yazılımınıza ek yük bindirmemiş olur .htacess üzerinde diğer sorgularınızdan dolayı yönlendirme süresinin uzamasına neden olmasınız. Panel üzerinden gerçekleştirilen yönlendirmeler basit olmakta olup kurallar direkt olarak web servisi konfigürasyonunuza tanımlanır. Bu tür yapılandırmalar web sitenizin seo yapılandırması açısından önemli olmaktadır.

Aşağıda yer alan adres üzerinden diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Clouduck Blog